O nás

Tribu je španělsky kmen.
Tribo jsme my.

Jsme rádi, že se náš koníček stal prací a práce koníčkem. A za to jsme vděčni především Vám, našim zákazníkům. Děkujeme!
Michal Burda a Jarda Králíček TRIBO TATTOO

Pár slov o nás

V roce 1995 jsem založil a v roce 1996 otevřel ve Slovenské ulici v prostorách dnes už kultovního vlasového Salonu Joshua první pobočku studia Tribo. Brzy se ke mně přidal tehdy piercer Jarda Králíček, který vystřídal původního společníka a v tomto tandemu to táhneme dodnes. Dvacet osm let rychle uteklo, změnilo se toho hodně, ale my jsme pořád tady a naše studio na Janáčkově nábřeží na Praze 5 je stále tu a daří se nám dobře.

Během skoro třiceti let jsme byli svědky a aktéry společenské proměny tetování a piecingu, vychovali jsme a ovlivnili celou generaci tatérů a otevřeli dveře ostatním. Účastnili jsme se pravidelně tattoo conventionů po celém světě (Berlin, Frankfurt, Řím, Stockholm, Paříž, Nantes, Hamburg, Helsinki), kde jsme nasbírali spousty inspirace a zkušeností a navázali cenné kontakty, na základě kterých v Tribu hostovalo mnoho špičkových progresivních tatérů světového formátu, což následně ovlivnilo a akcelerovalo vývoj na české scéně.

Byli jsme jedni z prvních, kdo v původně mužské profesi dal velký prostor ženám. Jsme držiteli více než 40 ocenění z mezinárodních tattoo conventionů. V naší Tribo galerii na Lidické 8 jsme během let pořádali řadu výstav, ve kterých se tetování potkalo s dalšími uměleckými obory jako fotografie, sítotisk, kresba, malba, stencil art, vinyl toys, skulptury, instalace a performance. Jako první jsme začali prodávat tetovací strojky, barvy, jehly a veškeré příslušenství.

V Tribu najdete největší výběr piercing šperků té nejvyšší kvality, protože už čtvrt století zastupujeme nejstaršího výrobce šperků pro bodypiercing Wildcat Germany. Piercing byl vždy důležitou a hlavní součástí Triba a například piercer Zdeněk má na svém kontě něco přes 40 tisíc aplikací piercingu a piercerka Aneta mu zdatně sekunduje.

Náš tým

V současné době v našem studiu pracuje parta skvělých a talentovaných umělců, za které jsme moc vděčni. Zároveň jsme v Tribu svědky zajímavé generační obměny, která je tak obohacující. Stále a rádi dáváme prostor mladým a talentovaným umělcům, ve kterých vidíme potenciál a věříme jim. Mohou se u nás rozvíjet a dávat průchod svým nápadům. Sami ví nejlíp, že pokud budou tvrdě makat, mohou se z nich stát hvězdy v oboru, jako se tomu v minulosti stalo už mnohokrát.

V Tribu začínali, pracovali nebo se proslavili tito tatéři

Adam Kremer
Bára
Colin Mcclain
Dja Dja
Don Miguel
Jirka Hatala
Lukáš Poláček

Lucie Lišková
Michel
Miki Aslan
Musa
Ondrash
Pablo
Peter Bobek

Pornstar
Routa
Stanley
Suuva
Szabi
Tarlito
Zhivko

V Tribu během let hostovali a někteří se pravidelně vrací

Annie Alonzi
Bekus
Bibiana
Boff Konkerz
Boucherie Moderne
Captain Howdy
Dot by Dot
Ellie Hamond
Fabio Moro
Fishero
George Bardadim
Hanadi
Ivana

Ivo Výboch
Jacob Pedersen
Jef
Jef Monkey King
Joey Rumore
Kostek
Lea Nahon
Lionel Out Of Step
Marie Kraus
Magdalena Sky
Martin Žinčík
Nakota Garza

Peter Lamoš
Piet Du Congo
Ron Garza
Rostislav Suder
Samuel Mudohori
Sara Rosenbaum
Scott Ellis
Spider
Steven Burlton
Štóty
Viktor
Yutaro Sakai